Team building w piłce dzieci – 3 przykładowe gry

W sportach zespołowych często nie docenia się znaczenia budowania poczucia wspólnoty oraz jedności. W przypadku dzieci, których umiejętności społeczne są nadal na wrażliwym etapie rozwoju, uczenie ich wartości może być kluczem do stworzenia zdrowego środowiska środowiska treningowego. Pomogą Ci w tym gry oraz ćwiczenia z zakresu budowania zespołu.

Oto trzy przykładowe gry, dzięki którym nie tylko scalisz zespół, ale również wprowadzisz świetną atmosferę.

budowanie zaangażowania piłkarzy

Zgadnij, kto to

W wyznaczonym polu, zawodnicy wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe lub ćwiczenia techniczne z piłkami. W pewnym momencie trener zadaje dowolne pytanie – na przykład, kto ma najmocniejsze uderzenie w drużynie. Zadaniem graczy jest jak najszybsze położenie ręki na osobie, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi.

team building piłka nożna

Oczywiście w tej grze nie ma tylko jednej dobrej odpowiedzi. Każdy gracz może (a nawet powinien) wybierać w zgodzie z własną opinią. Oto kilka przykładowych pytań, którymi warto się posłużyć.

  • Kto mieszka na osiedlu X?
  • Kto strzelił najwięcej goli w poprzednim meczu?
  • Kto ma najładniejsze buty?
  • Kto ma najdłuższe włosy?
  • Kto robi najlepsze zwody?

Współpraca

Zawodnicy podzieleni na cztero- lub pięcioosobowe zespoły ustawiają się na linii końcowej w niewielkim kółku. Ich zadaniem jest wymiana podań na jeden kontakt, tak aby ta nie wypadła poza stworzony przez nich okrąg i wyprowadzenie jej za linię boczną po drugiej stronie. Przy starszych grupach można zamienić podania na żonglerkę, na przykład z odbiciem o ziemie.

team building

Gra w butelkę

Zawodnicy ustawieni jak na grafice – w zespołach liczących 5-6 osób. W środku znajduje się pusta butelka. Gracze wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe w kółku. Na sygnał trenera, jeden z zawodników zakręca butelką – osoba, którą wskaże musi uciekać reszcie graczy. Ci mają 3-5 sekund na jej złapanie.

atmosfera piłka nożna

Zobacz materiał video, jak to wygląda w praktyce.

Twoim zadaniem jako trenera jest połączenie grupy osób (dzieci), które chętnie będą rywalizować na treningu i wygrywać na boisku, ale również cieszyć się swoim towarzystwem poza treningami. Skorzystaj z powyższych ćwiczeń, aby budować ducha zespołu.

pewność siebie piłka nożna