Kilka słów o Life Kinetik. Co to jest + przykładowe ćwiczenia

Wielu z nas słyszało o Life Kinetik, ale nie wszyscy wiedzą, o co w tym dokładnie chodzi. Na czym polega i jakie są ćwiczenia? Specjaliści przekonują, że Life Kinetik znacząco może wpłynąć na nasz mózg, a w konsekwencji na to, co dzieje się na boisku.

Często słyszymy, że piłkarz ma oczy dookoła głowy. To w dużej mierze może być zasługa Life Kinetik. Ta metoda to ciekawy, dobry, a zarazem prosty sposób łączenia treningu umysłu z różnymi aktywnościami fizycznymi. Korzysta z niego wielu zawodowych sportowców, co jest najlepszą rekomendacją.

Specjaliści podkreślają, że dzięki ćwiczeniom ruchowym i koordynacyjnym zmuszamy umysł do rozwoju. W mózgu pojawiają się nowe połączenia neuronowe, co pozwala nam stawać się bardziej kreatywnymi i elastycznymi. Life Kinetik może wydatnie przełożyć się na wydarzenia boiskowe.

Udowodniono, że dzięki niemu szybciej reaguje się na wiele rzeczy dziejących się w trakcie spotkania piłkarskiego czy też innego wydarzenia sportowego. Można więc śmiało stwierdzić, że im dłużej korzystamy z ćwiczeń Life Kinetik, tym jest coraz większa szansa na to, że popełniamy mniej błędów zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym. Dlatego z tej metody korzystają już nie tylko sportowcy, ale także menagerowie, biznesmeni czy politycy.

Ćwiczenia Life Kinetik

Jest wiele ćwiczeń, które można wykonywać w ramach Life Kinetik. Są to m.in.

– różnego rodzaju przeskoki z jednoczesnym łapaniem piłeczki tenisowej;

– robienie “ósemek” nad piłką i jednoczesne klaskanie przed sobą i za plecami;

– żonglowanie dwoma piłeczkami tenisowymi;

– prowadzenie piłki z jednoczesnym krążeniem ramion;

– bieganie przy jednoczesnym podrzucaniu piłeczki;

– prowadzenie piłki przy jednoczesnym trzymaniu piłki tenisowej w wyciągniętej przed sobą ręce;

– bieganie z piłką i przerzucanie piłeczki tenisowej z ręki do ręki;

– żonglowanie piłki i jednoczesne odliczanie od 50 w dół;

– żonglowanie piłki i jednoczesne liczenie, co dwa;

– żonglowanie piłki i jednoczesne przerzucanie piłki tenisowej z ręki do ręki;

W internecie powstało wiele poradników w temacie Life Kinetik. Każdy z pewnością znajdzie odpowiednie ćwiczenia dla siebie, a najważniejsza jest regularność. Wystarczy jedna godzina w tygodniu, aby w krótkim czasie zaobserwować zmiany.