Bartłomiej Włodarski: fundamenty takie jak siła, moc, wytrzymałość, szybkość, zwinność, gibkość, które przekładają się później na lepszy rozwój przyszłego zawodnika [WYWIAD]

Powiedz proszę coś więcej o waszej działalności. Czym zajmuje się Your Fit Reflection?

Your Fit Reflection zajmuje się głównie treningami personalnymi z osobami w rożnym wieku i w rożnym stopniu zaawansowania. Prowadzimy również zajęcia grupowe oraz treningi motoryczne.

Współorganizujecie również obozy piłkarskie. Jak one wyglądają?

Obozy piłkarskie, które organizujemy wyszły tak naprawdę „w praniu”, zobaczyliśmy jak wielu młodych piłkarzy zainteresowało się treningami motorycznymi i pojawił się pomysł stworzenia grupy, która mogła by ćwiczyć razem. Obozy organizowane są dwa razy w roku – raz w sezonie zimowym i raz w sezonie letnim. To tydzień intensywnych ćwiczeń na boisku oraz na siłowni, w tym treningi prewencji urazów, treningi motoryczne, treningi medyczne oraz treningi mobility.

Witajcie?—————————————————————W dniu dzisiejszym zakończyła się pierwsza letnia edycja obozu piłkarsko-motorycznego…

Opublikowany przez Your_fit_reflection Sobota, 11 lipca 2020

Prowadzicie również sporo zajęć indywidualnych z przygotowania motorycznego dzieci i młodzieży. Czy obserwujecie zmianę podejścia trenerów, rodziców, a także samych młodych zawodników do tego tematu? Wydaje się, że przywiązują oni do przygotowania motorycznego coraz większą wagę.

Tak! zdecydowanie coraz bardziej da się zauważyć zmianę podejścia zawodników, trenerów, jak również rodziców do przygotowania motorycznego – co nas niezmiernie cieszy. Dzięki tego typu treningom jesteśmy w stanie wypracować fundamenty takie jak siła, moc, wytrzymałość, szybkość, zwinność, gibkość, które przekładają się później na lepszy rozwój przyszłego zawodnika.

Jest jednak sporo zawodników i klubów, którzy nie mają dostępu do zawodowych trenerów przygotowania motorycznego. Gdybyś mógł doradzić trenerom coś trenerom pracującym w małych akademiach: jak mogą oni kształtować motorykę bez sprzętu i zaplecza?

To fakt wiele małych klubów nie ma jeszcze dostępu do tego typu treningów, dlatego uważam, że szkolenia i kursy to podstawa. Zarówno klubom jak i trenerom powinno zależeć na samorozwoju – dzięki nowej wiedzy są w stanie skuteczniej pomagać swoim zawodnikom.

?Drop squat to fast feet?. —————————————————————?Świetne ćwiczenia dla pobudzenia, którego celem jest osiągniecie optymalnego poziomu intensywności wysiłku porównywalnego do poziomu rywalizacji sportowej bądź odpowiadającemu danej aktywności fizycznej. —————————————————————?Jak to wykonać ? ??Ustaw stopy na szerokość bioder, opuść ciało do półprzysiadu i pracuj rękami jak ma to miejsce podczas biegu. Podnieś pięty, abyś znalazł się na palcach. Utrzymaj tę pozycję ciała, a następnie zacznij biec jak najszybciej w miejscu. Pozostań nisko podczas biegu i poczuj pieczenie w czwórkach?.—————————————————————?Jeśli jesteś piłkarzem,koszykarzem czy fighterem i chciałbyś/chciałabyś wejść na wyższy poziom atletyczny zapraszamy do współpracy ??.

Opublikowany przez Your_fit_reflection Piątek, 17 lipca 2020

Rozpoczął się właśnie okres wakacyjnej przerwy podczas której, wiele klubów wstrzymuje treningi. Co w tej przerwie mogą zrobić zawodnicy lub trenerzy, by poprawić formę fizyczną?

Osobiście uważamy, ze każdemu należy się przerwa, jednak nie powinno to wiązać się z całkowita przerwa od treningu. Warto w tym czasie skupić się na innej aktywności fizycznej takiej jak pływanie, jogging, rower, trening siłowy itd. W czasie przerwy warto również skupić się na diecie zadbać o suplementację, odpowiednią podaż makro i mikro składników.

Ostatnie pytanie. Jakie jest wasze trenerskie marzenie?

Nasze marzenie? Jest ich kilka jednak największe to staż w zagranicznym klubie piłkarskim oraz własna siłownia połączona z centrum rehabilitacyjno-sportowym.

Your Fit Reflection to dwójka zakochanych ludzi (Bartłomiej i Martyna) w zdrowym i sportowym stylu życia, która stara się przelać trochę swojej pasji na innych. Robią to bardzo skutecznie na swoim facebookowym profilu. Koniecznie ich obserwujcie.
Your Fit Reflection

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *