Wielkie pieniądze na obiekty sportowe. Kto je może otrzymać?

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozpoczęcie tegorocznej edycji programu „Sportowa Polska”. To program rozwoju infrastruktury sportowej, dzięki któremu może powstać wiele nowych obiektów sportowych. Zainteresowanie podmioty mogą już składać wnioski. W puli jest 250 milionów złotych.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. – Dzięki inwestycjom w rozwój lokalnej infrastruktury sportowej wspieramy budowę nowoczesnych obiektów, dbając także o ich szeroki dostęp dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i trenerów – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. W puli na 2022 rok jest aż 250 milionów złotych, a wnioski można składać od 1 do 31 marca.

kursy i szkolenia dla trenerów piłkarskich

Zadania, które mogą być wspierane pieniędzmi z tego programu, podzielono na trzy grupy:

  • obiekty szkolne (wnioski o budowę, przebudowę lub remont szkolnych obiektów sportowych),
  • modernizacja obiektów służących klubom sportowym (wnioski dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej),
  • pozostałe obiekty ogólnodostępne (wnioski o budowę, remont lub modernizację obiektów sportowych, które stwarzają warunki do rozwoju sportów olimpijskich).

Program Sportowa Polska funkcjonuje w od 2018 roku. Do tej pory dofinansowano 937 inwestycji na kwotę ponad 1,2 mld złotych. Tylko w poprzednim roku pieniądze trafiły do 315 podmiotów, a było to blisko 413 milionów złotych.

Przeczytaj więcej o programie Sportowa Polska.