Środowisko piłkarskie się zjednoczyło dla Ukrainy

Wojna na Ukrainie poruszyła wszystkich. W tych trudnych chwilach Polski Związek Piłki Nożnej nie pozostaje obojętnym na cierpienie ukraińskiego narodu, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. W związku z tym powstała akcja wsparcia pod nazwą „Polska Piłka dla Ukrainy”. Pieniądze zbierane są także wśród kibiców. Jak można pomóc Ukraińcom?

PZPN pomoże ofiarą wojny

„Polska Piłka dla Ukrainy” to akcja, która powstała z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy. – Od pierwszych godzin eskalacji działań zbrojnych Federacji Rosyjskiej, wszyscy jednoczymy się i solidaryzujemy z narodem ukraińskim. W tej trudnej chwili słowa wsparcia jednak nie wystarczą, dlatego organizujemy akcję pt. „Polska Piłka dla Ukrainy” -powiedział prezes PZPN. Zarówno związek, jak i Ekstraklasą S.A wpłaciły na ten cel po 100 tys. złotych. Akcję koordynuje Polski Czerwony Krzyż, który będzie rozdysponowywał pozyskane środki. – Zachęcam do wsparcia naszej zbiórki. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim osobom ze środowiska piłkarskiego, które organizują własne regionalne akcje pomocy dla Ukrainy. Docierają do nas setki informacji o wsparciu płynącym z lokalnych klubów sportowych, gdzie uruchamiane są m.in. zbiórki produktów pierwszej potrzeby. Jestem dumny, że pokazujemy jedność środowiska. W tych trudnych chwilach jest to poruszające i niezwykle budujące – dodaje Cezary Kulesza.

Akcja Polska Piłka dla Ukrainy – jak można pomóc?

Internetowa zbiórka funduszy trwa od 1 marca. To jednak nie wszystko, bowiem pieniądze zbierane będą także w najbliższych kolejkach PKO Bank Polski Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, eWinner 2. Ligi, 3. Ligi, a także Ekstraligi kobiet. – Wsparcie PZPN i kibiców pozwoli nam na podejmowanie natychmiastowych działań pomocowych – przyznaje Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża. Numer konta do wpłaty: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060. Wpłat należy dokonywać z dopiskiem lub tytułem „Łączy nas Ukraina” lub za pomocą wpłat PayU na stronie www.pck.pl/wspieraj-nas.

budowanie zaangażowania piłkarzy