Podanie piłki do przodu – przykładowa sesja treningowa FA

Najlepszym sposobem na postęp w ataku jest wykonanie podania do przodu. Realizacja tego zadania jest dużo trudniejsza, niż podanie w bok lub do tyłu. Oprócz odpowiedniej techniki, zawodnik musi wiedzieć również, w jakim momencie je wykonać. Aby nauczać tego elementu, istotny jest dobór odpowiednich środków treningowych.

Oto przykładowa sesja zaproponowana przez trenerów FA, czyli Angielskiej Federacji Piłkarskiej.

Podczas sesji treningowej zawodnicy rozwiną:

  • Pewność do wykonywania podań w przód
  • Ustawienie ciała
  • Ruch bez piłki
  • Atakowanie w fazach przejściowych

Passing forward. Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny. W środku gra 3v3. Zadaniem środkowych jest podać piłkę do zawodników zewnętrznych swojej drużyny (1pkt.). Następnie zewnętrzny, który otrzymał podanie gra do drugiego z zewnętrznych. Jego zadaniem jest podanie do drużyny przeciwnej. W momencie rozpoczęcia gry, drużyna przeciwna musi znajdować się na swojej połowie.

Więcej materiałów edukacyjnych znajdziesz tutaj: kursy i szkolenia dla trenerów piłkarskich

Keeping the ball. Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny. W środku gra 3v3. Zadaniem drużyn jest podać piłkę do zawodników zewnętrznych, a następnie próba dalszego utrzymania się w posiadaniu piłki. Zewnętrzni mogą wymienić podanie między sobą.

Target zones. Zadaniem drużyn jest wprowadzić piłkę do strefy rywala.

Więcej takich materiałów otrzymasz, zapisując się do naszego newslettera Trening Dzieci 2.0. Co środę otrzymasz inspirującą wiadomość. KLIKNIJ TUTAJ