Orlik: podanie i przyjęcie piłki | tworzenie linii podania oraz wsparcie

Zintegrowany środek treningowy, dzięki któremu rozwijamy nie tylko zdolności techniczne (podanie i przyjęcie piłki), ale również nauczamy realizacji zasad: ofensywnych (zdobywanie przestrzeni, wparcie utrzymujące i zdobywające) oraz defensywnych (powstrzymanie i asekuracja).

Środek treningowy pochodzi z VII wydania (premiera lipiec 2022) pakietów treningowych. Trwa ich przedsprzedaż!

Organizacja:

Boisko podzielony na 3 stref – środkowa ma około dwóch metrów szerokości. Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły. W jednym jest pięciu zawodników, w drugim trzech.

gra na utrzymanie orlik

Przebieg:

Zadaniem graczy atakujących (niebiescy) jest przenoszenie gry z jednego do drugiego pola. Mogą to zrobić przez podanie lub przeprowadzenie piłki. Zadaniem broniących (żółci) jest odbiór piłki i przeprowadzenie przez linie końcową (zgodnie z aktualnym kierunkiem gry).

orlik ćwiczenie trening dzieci 2.0.

Zadania dla zawodników atakujących

  • Podstawowym celem jest szybkie przenoszenie gry do drugiego pola, dlatego jeśli zadanie to zostanie wykonane przy pomocy podania, drużyna otrzymuje 2 punkty – jeśli gracz przeprowadzi piłki to 1 punkt.
  • Gracz z piłką powinien mieć przynajmniej dwie możliwości podania: bezpiecznego (wsparcie utrzymujące) i progresywnego (wsparcie zdobywające). Żeby to uzyskać, zawodnicy atakujący bez piłki mogą dowolnie przemieszczać się po boisku, tworząc linie podania.
Protrainup.com orlik ćwiczenie
  • Akcentujemy wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni, dlatego dwóch graczy (ustawionych najwyżej) powinno zawsze znajdować się w okolicach linii końcowej. Obowiązek realizacji tej zasady mają wszyscy – a nie dwóch wyznaczonych.
Zasada szerokości boiska
  • Gracze ofensywni powinni identyfikować i realizować możliwość tworzenia większej przewagi liczebnej – na przykład poprzez swój ruch do danej strefy.
tworzenie przewagi liczebnej

Zadania dla zawodników broniących

  • Za przeprowadzenie piłki za linię końcową otrzymują 1 punkt.
  • Gracz ze środkowych strefy powinien udzielić wsparcia w momencie odbioru piłki przez kolegę (tworzenie równowagi -> dążenie do przewagi). W tym samym czasie drugi obrońca skraca pole gry.
  • Kierunkowanie pressingu – obrońcy powinny spychać zawodnika z piłką do boku i tam wykonywać skok pressingowy.

Środek treningowy pochodzi z VII wydania (premiera lipiec 2022) pakietów treningowych. To nie tylko konspekty treningowe, ale również kurs dotyczący nauczania gry 1v1. Trwa ich przedsprzedaż!