Największe turnieje piłkarskie dla dzieci w Polsce – TOP 8

Turnieje piłkarskie to świetna okazja dla młodych piłkarzy na sprawdzenie swoich umiejętności na tle innych drużyn. Co roku w naszym kraju organizowanych jest kilka ciekawych imprez piłkarskich dla młodych adeptów futbolu, w których udział biorą nie tylko polskie zespoły, ale również zagraniczne akademie. Na jakie turnieje organizowane w naszym kraju w szczególności warto zwrócić uwagę? Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych turniejów piłkarskich dla dzieci do lat 14 (kolejność przypadkowa)!

Turniej Api Cup Zakopane

Turnieje te odbywają się cyklicznie na zakopiańskiej Api Sport Arenie. W turnieju Api Cup Zakopane biorą udział drużyny juniorskie z całej Europy, takie jak chociażby AC Milan czy Atletico Madryt. Turnieje te organizowane są dwa razy w ciągu roku – jeden turniej organizowany jest na wiosnę, drugi odbywa się jesienią. 

Ponadto, na Api Sport Arenie organizowane są turnieje Termy Gorący Potok Cup (dla zawodników do dziewiątego roku życia). Do turnieju mogą zgłosić się wszystkie zainteresowane drużyny, które spełnią kryteria wyznaczone przez organizatorów.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ:

 • Rocznik 2009 – Sandecja Nowy Sącz,
 • Rocznik 2011 – Olympic Wrocław,
 • Rocznik 2012 – FC Wrocław Academy,
 • Rocznik 2013 – Parasol Wrocław

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: Turnieje rozgrywają się jesienią i wiosną. Najbliższy turniej dla roczników 2006 i 2007 odbędzie się w listopadzie, z kolei w październiku odbędą się rozgrywki dla rocznika 2010.

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Telefonicznie lub mailowo na stronie turnieju.

Turniej Wrocław Trophy

Turnieje Wrocław Trophy organizowane są na dwóch obiektach sportowych (na Stadionie Olimpijskim oraz na obiekcie PKS Łany, znajdującym się 10 kilometrów od Wrocławia). Głównym organizatorem turnieju jest DZPN oraz miasto Wrocław, wspierane przez innych patronów i współorganizatorów. Turniej Wrocław Trophy cieszy się sporą popularnością w całej Europie, bowiem przez wielu uważany jest za jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci. Co roku w turnieju uczestniczy około 200 drużyn z ponad 10 krajów, a pierwszy turniej z tego cyklu odbył się już w 2013 roku.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ:

 • U8 – AP Champions Oława,
 • U9 – Stilon Gorzów Wielkopolski,
 • U10 – Letterkenny Celtic,
 • U11 – Akademia 2012 Jaworzno,
 • U12 – Warmińsko-Mazurski ZPN 2,
 • U13 – ATHLETICO Falsswroth JFC,
 • U14 – PPJ Helsinki

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: 2-4 lipca 2021

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Telefonicznie lub poprzez stronę turnieju.

Turniej Profbud Cup

W turnieju organizowanym w ramach Profbud Cup uczestniczą drużyny młodzieżowe z niemal całej Europy. W ostatnim tego typu turnieju, organizowanym w grudniu 2019 roku, wzięły udział ekipy z Polski, Słowacji, Portugalii, czy też Danii. Turniej trwa dwa dni i odbywa się na PROFBUD Arenie w Krośnie.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ: Pierwsze miejsce zajęła ekipa Pogoni Szczecin U11

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: W październiku oraz w listopadzie bieżącego roku

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Zapisów można dokonać na stronie turnieju.

Turniej Estima Cup

Turniej Estima Cup rozgrywany jest cyklicznie (lato/zima) w Nowej Rudzie, a organizatorem imprezy jest firma Pro-Turnieje. Tegoroczna edycja odbędzie się w kilku turach od września do grudnia, w zależności od danej kategorii wiekowej. W turnieju Estima Cup uczestniczą dzieci z klubów piłkarskich z całej Polski. Do tegorocznych rozgrywek zapisały się m.in. takie ekipy jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze, czy Śląsk Wrocław.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ:

 • 2011: Śląsk Wrocław
 • 2010: Znicz Pruszków
 • 2009: FASE Szczecin
 • 2008: Warta Poznań
 • 2007: Śląsk Wrocław
 • 2006: Legia Warszawa
 • 2005: Górnik Zabrze
 • 2005: Czernomorec Odessa (UKR)
 • 2004: Ruch Vynniki (UKR)

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: Turnieje odbędą się od 14 listopada aż do 20 grudnia, w zależności od kategorii wiekowej.

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Zapisów można dokonać na stronie turnieju.

Międzynarodowy Turniej Sokolika

Międzynarodowy Turniej Sokolika organizowany jest co roku od dziewięciu lat w Starym Sączu. Jest to jeden z bardziej znanych turniejów piłkarskich dla dzieci w środkowej Europie, w którym występuje kilkadziesiąt ekip z całego świata. W tym roku odbywały się już eliminacje do X edycji Sokolik Cup, która odbędzie się w 2021 roku. Na starcie, oprócz ekip z Polski, pojawią się takie ekipy jak np. MTK Budapeszt czy FC Porto.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ: Korona Kielce

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: 5-6 czerwca 2021 roku

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Zapisów można dokonać na stronie turnieju.

Końcowa kolejność turnieju ,,W sporcie siła'' oraz eliminacji do X Turnieju Sokolika.Końcowa kolejność.1.Szkólka…

Opublikowany przez Turniej Sokolika, Sokolik Cup, Poland. U10. Poniedziałek, 14 września 2020

Legia Cup

Turnieje Legia Cup są niezwykle profesjonalnie i prestiżowo zorganizowane. Przed startem turnieju głównego, przeprowadzane są eliminacje, w których biorą udział ekipy z całej Europy. Turniej główny odbywa się na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej, a ostatnia edycja, która została rozegrana w 2019 roku była już XV odsłoną w historii. W turnieju wzięły udział m.in. juniorskie ekipy Juventusu Turyn i Manchesteru United.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ: Anderlecht Bruksela

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: Brak dostępnych informacji.

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Należy skontaktować się z przedstawicielami Akademii Legii Warszawa.

Turniej Smoka

Kolejnym turniejem, na który z pewnością warto zwrócić uwagę jest Turniej Smoka. Turniej ten odbywa się w Krakowie, a w przeszłości odbyły się już dwie edycje tych rozgrywek. Mecze rozgrywane są na nowoczesnej hali w Krakowie. Jedną z nagród dla zwycięzców jest możliwość wyjazdu na turniej do Dusseldorfu z firmą PRO-TURNIEJ.

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ:

 • Rocznik 2006 – FC Pokrowa Lwów,
 • Rocznik 2007 – Orlęta łuków,
 • Rocznik 2008 – Królewscy Płock,
 • Rocznik 2009 – Ceramika Opoczno,
 • Rocznik 2010 – Tarnovia Tarnów,
 • Rocznik 2011 – FA Legnica,
 • Rocznik 2012 – RS Trójmiasto,
 • Rocznik 2013 – Karpaty Lwów

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: Listopad 2020, Styczeń 2021, Luty 2021 (w zależności od danego rocznika)

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej turnieju.

Turniej Lech Cup

W turnieju Lech Cup biorą udział drużyny U12 z całej Europy. Trwa on przez dwa dni, a mecze odbywają się na hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drużyny podczas rywalizacji podzielone są na grupy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co wyróżnia ten turniej, spośród innych organizowanych tego typu rozgrywek (podział dokonywany jest po pierwszym dniu turnieju). Turniej ten został umieszczony w naszym zestawieniu jednak w ramach ciekawostki, bowiem do Lech Cup nie można zapisać drużyny – obowiązują jedynie zaproszenia. Z pewnością jednak z uwagi na przyjazd wielu znanych ekip (w ostatnich latach grały tam między innymi Chelsea, Benfica Lizbona czy Slavia Praga) na ten turniej, jest to pozycja godna uwagi.  

KTO OSTATNIO ZWYCIĘŻAŁ: Red Bull Lipsk

KIEDY KOLEJNA EDYCJA: Brak dostępnych informacji

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Na turniej nie można się zapisać, obowiązują zaproszenia od organizatorów.

Turnieje piłkarskie dla dzieci w Polsce – podsumowanie

Reasumując, w Polsce organizowanych jest wiele ciekawych turniejów piłkarskich dla najmłodszych adeptów futbolu. Rozgrywki organizowane w naszym kraju cieszą się sporą popularnością, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że przyjeżdżają na nie kluby z całej Europy. Warto więc na nich bywać, by mierzyć się z najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *