Michał Błoński: Bardzo ważne jest zaangażowanie zawodników oraz kompleksowość działania. W tej kompleksowości tak naprawdę jest mnóstwo składowych – od elementów technicznych po współpracę całego zespołu [WYWIAD]

Michał Błoński to trener posiadający licencję UEFA C, który na co dzień pracuje w Akademii MKS Gogolin. W wywiadzie przeprowadzonym przez nasz Zespół opowiada m.in. o pracy w klubie oraz elementach, na które kładzie szczególny nacisk w swojej pracy zawodowej.  


Jesteś bardzo młodym trenerem. Skąd u Ciebie pasja do tego zawodu?

Prosty przykład. Jako trener musisz w dzieciach zaszczepić tą miłość do piłki i Ja miałem tak od najmłodszych lat. W późniejszych latach zastanawiałem się, jak po przygodzie zawodniczej (nadal jestem czynnym zawodnikiem w 4 lidze) wiązać przyszłość z piłką. Tutaj wybór był prosty, od razu wiedziałem, że chcę zostać trenerem i tutaj się rozwijać. Bardzo mnie to ciekawi i ekscytuje.

Opowiedz proszę więcej o klubie, w którym pracujesz – jaką posiadacie infrastrukturę/ile grup młodzieżowych/program certyfikacji?

Klub, z którym obecnie jestem związany dał mi bardzo dużo możliwości. Jestem z nim związany zarówno zawodniczo, jak i trenersko. Każdego dnia przychodzę do pracy z uśmiechem, nową dawką motywacji i nowymi pomysłami. Mamy wspaniałą infrastrukturę. Trzy boiska trawiaste (2 duże i jedno mniejsze zbliżone do połówki dużego) i orlik. Ponadto budynek klubowy jest świetnie wyposażony. Obok klubu funkcjonuje basen kryty. Warunki do pracy są świetne. Posiadamy 11 grup dziecięcych i młodzieżowych ( 2x Skrzat, 2x Żak, 2x Orlik , 2x Młodzik, 2x Trampkarz i Juniorzy młodsi, w przyszłym sezonie także będą starsi). Obecnie uczestniczymy w programie certyfikacji na brązowym poziomie.

Na co zwracasz największą uwagę podczas treningu? Na które elementy kładziesz największy nacisk?

Przede wszystkim na dokładność wyszczególnionego elementu. Kładę również nacisk na rozumienie gry, które jest bardzo istotne. Często zwracam także uwagę na tempo wykonywanej czynności. Bardzo ważne jest również zaangażowanie zawodników oraz kompleksowość działania. W tej kompleksowości tak naprawdę jest mnóstwo składowych – od elementów technicznych po współpracę całego zespołu.

Zobacz: konspekty treningowe orlik

Jakie jest trenerskie marzenia Michała Błońskiego?

Zdaje sobie sprawę iż jestem na początku pracy trenerskiej. Dużo przede mną, ale każdego dnia chce stawiać krok do przodu. Cel na najbliższe 2-3 lata to angaż w większej akademii w Polsce. Później chciałbym przejść w piłkę juniorską i tutaj się rozwijać. Marzeniem oczywiście będzie poprowadzenie drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.  A bardziej wyimaginowanym to objęcie stanowiska trenera FC Barcelony. Jak wiemy w piłce nie ma rzeczy niemożliwych ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *