Konferencje trenerskie w 2020 roku

Konferencje trenerskie to doskonała okazja do poszerzenia trenerskich horyzontów. Uczestnictwo w nich to również najlepszy sposób, by zebrać godzin szkoleniowych, które są niezbędne do przedłużenia licencji trenerskiej. Dowiedz się, jakie szkolenia i konferencje dla trenerów odbędą się jeszcze w tym roku.

Konferencja online Trener Dzieci 2.0.

Sobota 19.12.2020

Szczegóły: https://konferencja.treningdzieci.pl/

Agenda

10:00 – 11:10 Rafał Matusiak, Dyrektor ds. szkolenia w Akademii Jagiellonii Białystok

Temat: “Apozycyjność w piłce nożnej. Rozwój inteligencji młodego piłkarza”

11:10 – 11:25 Sesja Q&A

11:30 – 12:40 Marcin Łazowski, Koordynator U6-U13 w Akademii Pogoni Szczecin

Temat: „Fazy przejściowe w szkoleniu grup dziecięcych na przykładzie Akademii Pogoni Szczecin” 

12:40 – 12:55 Sesja Q&A

13:00 – 14:10 Jarosław Ziemba, Koordynator U4-U15 w Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy

Temat: ,,Rozumienie gry – zasada postępu w Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy w kategorii Orlik/Młodzik”

14:10 – 14:25 Sesja Q&A

14:30 – zakończenie konferencji

Dodatkowe informacje

Każdy uczestnik konferencji otrzyma po jej zakończeniu otrzyma wszystkie prezentacje. Oprócz tego, wszyscy prelegenci przygotują specjalne materiały szkoleniowe w formie mini e booków, które stanowić będą przedłużenie prezentacji – znajdziesz w nich zbiór najważniejszych zasad, a także środki treningowe stosowane w poszczególnych akademiach.

*Ze względu na ograniczenia czasowe, odpowiedzi na wszystkie pytania, które nie zmieściły się w sesji Q&A zostaną zamieszczone na specjalnej grupie facebookowej.

Konferencje i szkolenia dla trenerów 2020: Konferencja EmSport

20 września w miejscowości Skorzewo koło Kościerzyny odbędzie się konferencja metodyczna, zorganizowana przez Pomorski Związek Piłki Nożnej i firmę EmSport. Prelegentami na niej będą kierownik Akademii Piłkarskiej Rakowa Częstochowa – Marek Śledź, szkoleniowiec Nottingham Forest – Alex Trukan oraz były trener m.in. Pogoni Siedlce i Stomilu Olsztyn, Adam Łopatko.

  • Liczba godzin szkoleniowych: 5 godzin
  • Koszt: od 109 do 169 złotych w zależności od momentu rejestracji

Agenda konferencji:

  •  Marek Śledź – “Periodyzacja taktyczna w szkoleniu dzieci i młodzieży”
  •  Alex Trukan – “Indywidualizacja treningu piłkarskiego młodzieży w klubach angielskich”
  • Adam Łopatko – “Szkolenie techniczno-taktyczne młodych piłkarzy nożnych”

Wszystkie wykłady odbędą się zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej.

Warsztaty trenerskie z Marcinem Dorną

24 września w Poznaniu odbędą się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez trenera reprezentacji Polski do lat 17, Marcina Dornę. Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski poprowadzi wykład pt. “Gry zadaniowe z akcentem budowania gry”. Uczestnicy oprócz poszerzenia swojej trenerskiej wiedzy, zdobędą również trzy godziny do przedłużenia licencji. Początek szkolenia zaplanowany został na godzinę 16:30, a zapisy na konferencję odbywają się poprzez platformę PZPN24.

  • Liczba godzin szkoleniowych: 3 godziny
  • Koszt: 50 złotych

Szkolenie organizowane jest przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej i odbędzie się na poznańskim Golęcinie.


Co już za nami?

Charytatywna konferencja w Tychach

Na początku 2020 roku, 26 stycznia w Tychach odbyła się wyjątkowa konferencja szkoleniowa, z której cały dochód został przekazany na cele charytatywne. Konferencję “Trenerzy dla trenera” zorganizowali APN GKS Tychy we współpracy z miastem Tychy oraz Śląskim Związkiem Piłki Nożnej. Głównym celem tego eventu było zebranie pieniędzy na leczenie chorej na glejaka mózgu Beaty, żony wieloletniego gracza oraz trenera pierwszej drużyny GKS-u, Zbigniewa Konieczki. Wejściówki na konferencję można było zakupić w cenie 200 złotych, a każdy trener obecny na konferencji otrzymał pięć godzin do przedłużenia licencji.

Na konferencji pojawili się tacy prelegenci jak Paweł Grycmann, grupa Deductor (Dawid Szwarga, Łukasz Targiel, Łukasz Włodarek i Tomasz Włodarek), Rafał Kubów oraz Remco Ten Hoopen – wszyscy wyżej wymienieni goście zrzekli się swoich wynagrodzeń na rzecz pomocy panie Beacie. Na konferencji przeprowadzone były cztery zajęcia, poświęcone głównie pracy z młodymi zawodnikami. Prelegenci obecni na konferencji mieli w przeszłości spory wpływ na ukształtowanie funkcjonowania szkolenia w akademii APN GKS-u Tychy, stąd też wykłady dotyczyły m.in. identyfikacji talentów w piłce nożnej czy budowania świadomości młodego zawodnika.

Zobacz: ćwiczenia piłkarskie dla dzieci

Konferencja poświęcona grze obronnej w Głogowie

W marcu bieżącego roku, w Głogowie odbyła się kolejna ciekawa konferencja szkoleniowa, która tym razem dotyczyła głównie gry obronnej. Na konferencji pojawiło się czterech bardzo interesujących prelegentów, takich jak:

  • były gracz Lecha Poznań, Ivan Djurdjević,
  • aktualny szkoleniowiec kadry Polski do lat 17, Marcin Dorna,
  • pracujący z młodzieżą w Watford FC, Mikołaj Pujdak, czy trener grup młodzieżowych w Nottingham Forest, Alexander Trukan.

Pujdak z Trukanem poprowadzili bardzo pouczające zajęcia praktyczne dotyczące fundamentów gry w obronie stosowanych przez ekipy Watfordu i Nottingham. Obecni na konferencji trenerzy mogli dzięki temu zobaczyć, jak w pigułce wygląda sposób pracy z młodzieżą w angielskich klubach, jeśli chodzi o budowanie u młodych graczy świadomości zachowań w formacji defensywnej. 

Trener reprezentacji Polski do lat 17 – Marcin Dorna przeprowadził z kolei zajęcia teoretyczne, które dotyczyły metodologii budowania gier gier zadaniowych. Dorna standardowo opowiedział o wielu ciekawych nowinkach taktycznych, a po wykładzie cierpliwie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonych gości.

Zobacz: jak przedłużyć licencję trenerską?

Konferencje szkoleniowe – podsumowanie

Konferencje trenerskie to z pewnością doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy i poszerzenia horyzontów, a jeśli zajęcia są prowadzone przez doświadczonych prelegentów, to jest to również świetna i bardzo pożyteczna forma spędzenia wolnego czasu. No, bo kto nie chciałby posłuchać chociażby Czesława Michniewicza, opowiadającego z pasją i błyskiem w oku o zagadnieniach taktycznych? No właśnie! Dlatego nie czekaj, wejdź w kalendarz najbliższych konferencji na PZPN24 i przeżyj to wszystko na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *