Konspekty treningowe

Przygotowane przez nas konspekty treningowe do propozycja dla wszystkich trenerów, którzy na co dzień pracują z dziećmi w wieku od 6 do 13 lat – czyli od skrzata aż do młodzika. Nad ich stworzeniem za każdym razem pracuje co najmniej kilku trenerów, a zdarzały się wydania, gdzie było to nawet kilkanaście osób. 

Gotowe treningi piłkarskie

Gotowe treningi piłkarskie tworzymy raz na trzy miesiące. Każdy przygotowany przez nas pakiet z konspektami treningowymi dla dzieci zawiera 12-tygodniowy plan szkolenia. Ich zawartości merytoryczne zawsze są zgodne z wymaganiami programu certyfikacji PZPN. Oznacza to, że jest to idealny produkt dla klubów oraz akademii piłkarskich, które biorą udział w programie.

Konspekty treningowe są nie tylko merytorycznie przygotowane na najwyższym poziomie. Dbamy również o to, aby ich wygląd ułatwia wykorzystanie podczas treningu. Każdy konspekt zawiera tabelę z dokładnym opisem zawartości jednostki: cele motoryczne, taktyczne, techniczne i mentalne oraz ilość sprzętu, która będzie potrzeba do przeprowadzenia jednostki.

Dodatkowo, wszystkie grafiki do konspektów treningowych wykonujemy w programie ProTrainUp. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć rozłożenie i przebieg ćwiczenia piłkarskiego.

Dedykowane konspekty treningowe przygotowujemy dla czterech kategorii wiekowych: skrzat, żak, orlik i młodzik.

Konspekty treningowe skrzat

Gotowe ćwiczenia piłkarskie dla najmłodszych dopasowane są do wieku ćwiczących. W przypadku skrzatów, konspekty treningowe składają się przede wszystkim z prostych zabaw, małych gier i festiwali gry. Zobacz konspekty treningowe skrzat.

Konspekty treningowe żak

W kategorii wiekowej żak treningi piłkarskie dalej opierają się o zabawę. Pojawia się jednak coraz więcej zagadnień technicznych, takich jak prowadzenie piłki, gra 1vs1, podanie i przyjęcie piłki, drybling + strzał. Zobacz konspekty treningowe żak.

Konspekty treningowe orlik

Treningi piłkarskie dla kategorii orlik zawierają już znacznie więcej aspektów taktycznych, niż w przypadku młodszych kategorii. Konspekty treningowe dla dzieci w wieku 10 i 11 lat polegają na realizacji następujących celów treningowych: gra 1vs1, podanie i przyjęcie piłki, podanie i przyjęcie piłki w małych gracz oraz rozwijanie inteligencji piłkarskiej. Zobacz konspekty treningowe orlik.

Konspekty treningowe młodzik

Ostatnią kategorią wiekową, dla której przygotowujemy konspekty treningowe jest wiek młodzika. Trening piłkarski dla takich dzieci obejmuje już wiele zagadnień taktycznych. W tym okresie realizowane są następujące mikrocykle: bronienie, atakowanie, przejście z obrony do ataku, przejście z ataku do obrony. Zobacz konspekty treningowe młodzik.

Trening piłkarski

Konspekty treningowe to doskonałe źródło inspiracji. Możesz je wykorzystywać podczas prowadzonych przez siebie treningów piłkarskich w niezmienionej formie lub edytować dopasowując do swojej grupy. Co najważniejsze, raz kupione konspekty otrzymujesz na zawsze.