Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka?

Zdrowie dziecka to wartość, za którą w dużej mierze odpowiedzialność bierzemy my – rodzice. Dla naszych podopiecznych nie tylko powinniśmy być dobrym przykładem tego, jak dbać o zdrowie, ale także musimy na wszystkie możliwe sposoby stwarzać im warunki do zdrowego stylu życia. Istotnych jest tu kilka elementów, które zawsze powinny iść ze sobą w parze i tworzyć spójną całość. Podpowiadamy więc, w jaki sposób my, rodzice, możemy zadbać o zdrowie, a tym samym przyszłość naszych pociech.

Zdrowe odżywianie

Prawidłowe żywienie to jeden z najważniejszych czynników, który ma realny wpływ na stan zdrowia każdego człowieka. To warunek prawidłowego rozwoju fizycznego oraz umysłowego, przy czym u dzieci jest o tyle ważny, gdyż w dużej mierze rodzice mają decydujący wpływ na wygląd diety dziecka. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość serwowanych dzieciom produktów oraz ich różnorodność. Według najnowszych wytycznych, dziecko powinno otrzymywać posiłki, w których jedna połowa to warzywa i owoce, druga zaś to pozostałe wartości odżywcze. Niezwykle ważne jest także pożywne śniadanie oraz zdrowe przekąski. Fast food to prawdziwa zmora współczesnych czasów, dlatego powinny być one rzadkością i ostatecznością.

Sen i odpoczynek

Wydawałoby się, że zdrowy i głęboki sen pozwala jedynie na regenerację organizmu, a tymczasem wpływa on nie tylko na prawidłowy rozwój dziecka, ale także na jego odporność. Wyspane dziecko będzie miało energię do nauki, zabawy, rozwijania swoich pasji oraz zdobywania nowych umiejętności. Organizm nie będzie osłabiony, dzięki czemu w sposób naturalny będzie sobie radził z wszelkimi zagrożeniami. Jako rodzice powinniśmy zadbać zarówno o długość, jak i jakość snu naszych dzieci oraz o ich odpoczynek i regenerację. 

Aktywność fizyczna

Niezwykle ważna jest także aktywność fizyczna dziecka. Może ona występować pod różnymi postaciami – normalnego funkcjonowania, regularnych ćwiczeń, treningów, rozrywki w plenerze, na świeżym powietrzu, zabawy, aktywności w domu. Większość dzieci z natury jest pełna energii, stąd też naturalnym jest, że powinny ją odpowiednio spożytkować. Same zajęcia wychowania fizycznego nie wystarczą, dlatego jeśli widzimy, że nasze dziecko nie wykazuje chęci podejmowania aktywności a woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem, być może potrzebujemy rozwiązania, które zachęci go do ruchu. 

Drabinka gimnastyczna dla dziecka – aktywność i zabawa

Aktywność poprzez zabawę to skuteczny sposób na to, by zadbać o zdrowie swojego dziecka. Doskonałym narzędziem, które w tym pomoże, jest wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK. To profesjonalny sprzęt sportowy, który dzięki odpowiednim dodatkom w postaci drążka do ćwiczeń oraz zestawu akcesoriów do gimnastyki, na który składają się lina do wspinania z huśtawką i para kółek gimnastycznych, przemieni drabinkę w prawdziwy, domowy plac zabaw. Co więcej, będzie to plac zabaw umożliwiający wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, poprzez które dziecko:

  • spędzi czas w sposób aktywny;
  • wzmocni swoje mięśnie i stawy;
  • rozwinie zdolności ruchowe, manualne i percepcji;
  • zadba o właściwą postawę ciała;
  • wzmocni swój układ oddechowy, naczyniowy, krwionośny, nerwowy;
  • odstresuje się;
  • wyładuje nadmiar swojej energii;
  • poprawi koordynację i kondycję;
  • wzmocni swój organizm;
  • poprawi funkcjonowanie mózgu.

Ponadto drabinka gimnastyczna BenchK to produkt rodzinny, umożliwiający bezpieczne, aktywne spędzanie czasu wspólnie – rodzice z dziećmi, na zabawie a zarazem aktywności mającej pozytywny i ogromny wpływ na zdrowie. Co więcej, możliwe jest to nawet mimo braku sprzyjającej pogody na zewnątrz i bez względu na porę dnia oraz inne okoliczności. Drabinka gimnastyczna w pokoju dziecka to także dodatkowy element aranżacji wnętrza, który dodatkowo zachęci dziecko do aktywności – także w gronie przyjaciół.

Zdrowie dziecka to ta wartość, o którą powinniśmy zadbać odpowiednio wcześnie. Wiele badań wskazuje na to, że im wcześniej dziecko będzie aktywne fizycznie, tym większe szanse, że przełoży się to na jego późniejsze życie i własne, świadome wybory, od których zależeć będzie jego zdrowie.