Certyfikacja PZPN – nie obawiaj się wizyty monitorującej

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej mocno wpłynął na rozwój szkolenia młodzieży w naszym kraju. Wsparcie organizacyjne i finansowe ze strony związku spowodowało profesjonalizację działań klubów i akademii w wielu obszarach. Program Certyfikacji to jednak nie tylko wsparcie ale również sporo obowiązków, które należy wypełnić.

Dobra organizacja zajęć, wskazanie właściwych obiektów, prawidłowe przypisanie trenerów oraz zawodników do odpowiednich grup, ewidencja akcesoriów i sprzętu czy też pełne archiwum frekwencji to podstawowe elementy do wykazania i wpisania do związkowego panelu dla certyfikowanych szkółek. Do tej pory kluby oraz trenerzy radzili sobie w różny sposób, stosując dostępne rozwiązania. Z czasem jednak przychodzi moment na decyzję czy nie lepiej gromadzić wszystkie dane w jednym miejscu, przy zachowaniu wysokich wymogów bezpieczeństwa, z łatwym dostępem dla wszystkich zaangażowanych w funkcjonowanie poszczególnych zespołów.

Certyfikacja PZPN – system do zarządzania akademią

Jeśli tak to czas na wdrożenie w akademii odpowiedniego systemu do zarządzania! A jeśli system do zarządzania akademią to tylko sportbm! W ramach oferowanego narzędzia możemy przenieść wszystkie procesy organizacyjne i administracyjne w jedno miejsce, uprawnić poszczególnych trenerów czy też pracowników do odpowiednich dostępów. Zrezygnować z papierowego obiegu dokumentów. To wszystko ułatwi udział w Programie Certyfikacji PZPN oraz pozwoli wypełnić wymagania dotyczące ochrony danych osobowych bez zbędnej biurokracji i gromadzenia dokumentów w segregatorach. Jeśli do tego dołożymy skuteczną komunikację, w pełni zautomatyzowane płatności online to praktycznie całe klubowe biuro przenosi się do internetu, a dzięki aplikacji mobilnej będziemy mieli stały dostęp do potrzebnych danych i bieżących działań.

Koniecznie przeczytaj: zielona gwiazdka w sportbm

Dodatkowo system wspomaga tworzenie treści treningowych. W sportbm w łatwy sposób można rysować ćwiczenia, budować jednostki treningowe i całe plany w formie mikro, mezo lub makrocyklów z pełnym powiązaniem zaplanowanych jednostek treningowych z wydarzeniami wprowadzonymi w kalendarz. Program Certyfikacji PZPN jasno określa również wymogi co do konspektów treningowych, które należy wgrać z wyprzedzeniem do związkowego systemu. W sportbm odpowiedni konspekt wygenerujesz w łatwy sposób, a dodatkowo część danych zaciągnie się automatycznie. Temat, termin, miejsce i czas zajęć, nazwa grupy, trenerzy wraz z funkcjami, obecni zawodnicy oraz parametry ćwiczeń zaplanowanych do poszczególnych faz zaciągną się bez dodatkowej pracy!

Do tej pory z naszej platformy korzysta kilkadziesiąt certyfikowanych szkółek i akademii. Do zarządzania, a także monitoringu procesu szkoleniowego sportbm jest wykorzystywany również przez jedną z największych inicjatyw w piłce młodzieżowej – Piłkarską Przyszłość z Lotosem, której niemal wszystkie ośrodki otrzymały gwiazdki w ramach Programu Certyfikacji PZPN.

Chcesz zatem oszczędzić czas, uporządkować dane, mieć w nie wgląd o każdym czasie z dowolnego miejsca? Pora na wypróbowanie sportbm. Jedynego systemu w Polsce zgodnego z wymogami RODO, łatwego w użyciu, dostępnego przez całą dobę, wspomagającego realizację wytycznych Programu Certyfikacji PZPN.

Przetestuj sportbm w ramach bezpłatnego okresu testowego (kliknij w link)