3 akcesoria, które powinien mieć każdy trener piłki nożnej

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Grają w nią miliony ludzi i oglądają ją kolejne miliardy, dzięki jej międzynarodowej popularności i samej liczbie profesjonalnych lig dostępnych w telewizji. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób postanawia rozpocząć swoją karierę w roli trenera piłkarskiego. Jeśli już wkroczyłeś na trenerską drogę, lub dopiero zamierzasz, to koniecznie dowiedz się, jakie 3 akcesoria ułatwią Ci codzienną pracę.

Tablica taktyczna

Tablica taktyczna to niezbędny przedmiot dla każdego trenera piłki nożnej. Pomaga planować sesje treningowe, tworzyć nowe koncepty taktyczne i strategie gry, ale przede wszystkim ułatwia komunikację z zawodnikami – zarówno podczas meczu, jak i w czasie treningu. 

W sprzedaży dostępne są różne wersje tablic. Od tych mniejszych, w rozmiarze A4 lub A5, które doskonale sprawdzają się w czasie treningu. Dzięki nim, będziesz w stanie szybciej wytłumaczyć swoim zawodnikom założenia danej gry szkoleniowej.

Większe tablice to doskonały element wspierający pracę trenera podczas meczu. Pomaga przypomnieć zawodnikom ich boiskowe pozycje, a także zobrazować sytuacje pojawiające się w czasie gry. Dzięki specjalnym uchwytom, możesz je montować na ścianie, tak aby wszyscy zawodnicy mogli widzieć, o czym właśnie opowiadasz. 

Notes trenerski

Notes i długopis to najbardziej podstawowe narzędzia każdego trenera. Będziesz potrzebował notatnika lub aplikacji, która pozwoli Ci robić notatki podczas sesji treningowych, zapisywać wyniki meczów i robić burzę mózgów na temat metod poprawy gry drużyny lub siebie jako trenera.

Korzystanie z papieru jest nadal lepsze niż korzystanie z aplikacji pod wieloma względami – na przykład trudno jest znaleźć właściwą notatkę w aplikacji, jeśli masz ich setki lub tysiące. Wszelkiego rodzaju aplikacje są również mniej praktyczne. Zamiast tego postaw na klasyczny notes, w którym zapiszesz najważniejsze myśli i rozpiszesz konspekt treningowy. 

Zegarek ze stoperem

Na liście najważniejszych akcesoriów trenerskich nie może zabraknąć miejsca na stoper. Posiadanie go na nadgarstku lub na szyi pozwala łatwiej kontrolować czas gry oraz poszczególnych gier treningowych. 

Najlepszy rodzaj zegarka jest ten posiadający wbudowany stoper oraz minutnik. Dzięki tym funkcjom łatwiej Ci będzie zarządzać czasem, dokładnie odmierzając określone odcinki. Te funkcje przydają się również podczas wszelkiego rodzaju testów – na przykład przy ocenie szybkości i zwinności zawodników, a także ich poziomu sprawności oraz wytrzymałości.

Zobacz również inne akcesoria treningowe.